Betalingsmuligheder
Brug for hjælp?

Kundeservice

Ring til os

Webordrer: 89 80 62 76 Ventillation: 89 80 62 75 Varmepumper: 89 80 34 77

Kontakt os pr. mail

Åbningstider

Mandag-Torsdag: 08:00-15:30

Fredag: 08:00-14:30

FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″

EAN: 5705157294023 Vare nr: 5401013100 Kategori: Varemærke:

2.180,00kr. inkl. moms

Skaffevare

Vælg antal STK

AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″

Produktbeskrivelse

Denne automatiske slangeopruller er designet til at håndtere trykluftslanger på en effektiv og sikker måde. Med en 3/8″ x 20m PUR slange er den velegnet til en bred vifte af applikationer inden for industri og værksteder.

  • Slange: 3/8″ x 20m PUR
  • Max tryk: 20 bar
  • Automatisk oprulningsmekanisme

Gør dit arbejdsområde mere effektivt med FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″. Perfekt til professionelle såvel som hobbybrugere; denne robuste opruller sikrer nem håndtering af slanger med sin automatiske indtrækning og pladsbesparende design. Oplev øget produktivitet uden rod eller besvær.

Oplev den ultimative bekvemmelighed og effektivitet med FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″. Dette avancerede værktøj er designet til at revolutionere din arbejdsdag, ved at tilbyde en problemfri løsning til håndtering af slanger i ethvert miljø. Med sin robuste konstruktion og højtrykskapacitet på op til 20 bar, er denne slangeopruller ideel for både professionelle værksteder og dedikerede gør-det-selv entusiaster. Denne slangeopruller er fremstillet af holdbare materialer, der sikrer langvarig ydeevne og modstandsdygtighed overfor de daglige udfordringer i et travlt arbejdsmiljø. Den kompakte størrelse og det intelligente design gør det nemt at montere oprulleren på væggen, hvilket sparer værdifuld gulvplads og holder dit arbejdsområde organiseret. Med en slangelængde på 3/8″, giver FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER dig den fleksibilitet, du har brug for til at nå alle hjørner af dit arbejdsområde uden besvær. Den automatisk oprulningsmekanisme sikrer, at slangen trækkes jævnt ind uden knuder eller kinks, hvilket forlænger slangens levetid og reducerer tiden brugt på manuel oprydning. Uanset om du arbejder med luftværktøj, vandforsyning eller kræver en pålidelig løsning til olie- og smøremiddeldistribution, er denne slangeopruller designet til at imødekomme dine behov med præcision og effektivitet. Let at rengøre og vedligeholde, FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER er et must-have værktøj, der garanterer optimal performance dag efter dag. Opgrader dit værksted eller garage med FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″ og oplev forskellen i produktivitet og orden.

Material Andet
Transportabel Ja
For indvendig slangediameter 9.53 mm
Maksimal slangelængde 20 m
Mekanisme til oprulning Fjederbelastet
Gevindtilslutning indløb 1 Udvendig gevind metrisk
Med slange Ja
Fødevarekontaktmateriale Nej
REACH – indeholder produktet stoffer fra kandidatlisten? Nej

Link til leverandør

Hent (PDF)

0
0
Kurv
Kurven er tom!Gå til shop
Calculate Shipping
Anvend servicekode

Dine oplysninger

Montage priser - Ca. priser

Komplet montage inkl. nedtagning af eksisterende fyr + alt El, VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 41.000 kroner

Komplet montage uden nedtagning af eksisterende fyr + alt El, VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 37.500 kroner

Komplet montage uden nedtagning af eksisterende fyr, uden EL + alt VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 27.500 kroner

Kun autoriseret montage dvs. intet rør, kabeltræk eller opstilling + EL (sikkerhedsafbryder, bimåler & ny tavle), VVS (Koldtvandstilslutning), INDKØRING: 10.000 kroner

Få et tilsendt et uforpligtende tilbud

Hvilken varmepumpe ønsker du at få monteret?

Hvilken montage type ønsker du tilbud på?

Få tilsendt et tilbud fra 3 montører

Ønsker du at få tilsendt et tilbud fra op til 3 montører, udfyld formularen længere nede i vinduet.

Ventilation pakkeløsning

Du kan nu udfylde tilbuds formularen så godt du kan. Du behøver ikke at udfylde alle felter. Vi kontakter dig hvis vi har behov for uddybende information omkring din bolig eller dine ønsker 😊. Afslut ved at trykke på “send formularen” knappen nederst på siden.

Step 1 ud af 5

Kontaktoplysninger:

Ventilation pakkeløsning

Du kan nu udfylde tilbuds formularen så godt du kan. Du behøver ikke at udfylde alle felter. Vi kontakter dig hvis vi har behov for uddybende information omkring din bolig eller dine ønsker 😊. 

Step 1 ud af 5

Kontaktoplysninger:

Information omkring din bolig

Hvor mange m2 er din bolig?

Hvordan er din bolig opvarmet?

Hvor godt er dit hus isoleret? (gulv, væg og loft)