Bruges til at hængelås en bryder i åben eller lukket position – Hængelåsdiameter: 3,5 til 5,9 mm – Plombering (maks. diameter: 1,2 mm) – Låsning i ON-position forhindrer ikke udløsning af breaker i tilfælde af fejl – Egnet til IEC / EN 60947-2 kompatibel afbrydelse
Schneider Låsebeslag til Kombiafbryder type iC60 RCBo pose m 10 stk, låsebøjle fra 3,5-5,9mm A9A19810
140,00 kr.Alle priser er inkl. moms
Kun 5 stk. tilbage på lager Leveringstid: 1-2 hverdage (can be backordered)
Schneider Låsebeslag til Kombiafbryder type iC60 RCBo pose m 10 stk, låsebøjle fra 3,5-5,9mm A9A19810
Sikkerhed og fleksibilitet med Schneider Låsebeslag til Kombiafbryder
Med Schneider Låsebeslag til Kombiafbryder type iC60 RCBo får du et pålideligt og sikkert låsesystem til dine afbrydere. Disse låsebeslag bruges til at hængelås en bryder i både åben og lukket position og sikrer dermed, at uautoriserede personer ikke kan ændre på bryderens indstilling.
Holdbart design og nem installation
Låsebeslaget har en justerbar låsebøjle med en diameter på 3,5 til 5,9 mm, hvilket giver dig mulighed for at bruge forskellige typer hængelåse. Beslaget har også en plomberingsfunktion med en maksimal diameter på 1,2 mm, så du kan forsegle bryderen for yderligere sikkerhed.
Sikkerhed uden at påvirke funktionaliteten
En af fordelene ved Schneider Låsebeslag er, at de ikke forhindrer udløsning af breaker i tilfælde af fejl. Dette betyder, at selvom bryderen er låst i ON-position, vil den stadig udløses korrekt, hvis der opstår en fejl eller overbelastning. Du kan derfor have fuld tillid til, at dit elektriske system fungerer sikkert og pålideligt.
Disse låsebeslag er kompatible med IEC / EN 60947-2 standarden og er velegnede til forskellige typer afbrydere. Med Schneider Låsebeslag til Kombiafbryder får du både sikkerhed og fleksibilitet i ét produkt.
Tjek vores udvalg af EL-artikler for at finde flere produkter, der kan opfylde dine behov inden for elektrisk installation.