Betalingsmuligheder
Brug for hjælp?

Kundeservice

Ring til os

Webordrer: 89 80 62 76 Ventillation: 89 80 62 75 Varmepumper: 89 80 34 77

Kontakt os pr. mail

Åbningstider

Mandag-Torsdag: 08:00-15:30

Fredag: 08:00-14:30

Schneider Automatsikring iC60N, 2P 10A C, med dobbelt terminal, 36 mm

EAN: 3606480440496 Vare nr: 3322060864 Kategori: Varemærke:

69,28kr. inkl. moms

På lager Leveringstid: 1-3 hverdage (can be backordered)

Vælg antal STK

Automatsikring iC60N, 2P 10A C, med dobbelt terminal, 36 mm

Acti9 automatsikring, 2-polet, 10A, 230V 6/10kA, C-karakteristik, dobbelt terminal, med VisiTrip™ og VisiSafe™. Bredde 36 mm. Acti9 iC60 automatsikringer beskytter kredsløbet mod kortslutningsstrømme og overbelastningsstrømme. Patenteret VisiTrip™-teknologi indikerer fejl på enhedens front for hurtig fejlsøgning. Denne automatsikring er 2-polet, har C-karakteristik og er mærket til 10A 230V med kortslutningsbrydeevne på 6/10kA. Automatsikringen tilsluttes med dobbelte terminalklemmer, som gør det muligt at tilslutte kabel og sløjfeskinne separat for nemmere montering, vedligeholdelse og udskiftning. IP20B-terminaler beskytter mod kontakt med strømførende kabler, når terminalskruer er skruet fast. Lever op til både IEC/EN 60898-1 og IEC/EN 60947-2-standarderne.

Effektiv beskyttelse med Schneider Automatsikring iC60N

En pålidelig og sikker løsning til dit elsystem

Schneider Automatsikring iC60N er en kvalitetsautomatsikring, der er designet til at beskytte dit elektriske kredsløb mod kortslutninger og overbelastninger. Med en karakteristik på C og en nominel strøm på 10A ved 230V kan denne automatsikring håndtere strømstød med en kortslutningsbrydeevne på 6/10kA.

Let fejlsøgning med VisiTrip™-teknologi

Denne automatsikring er udstyret med den innovative VisiTrip™-teknologi, der giver dig mulighed for hurtigt at identificere eventuelle fejl. Fejlindikatoren er placeret på forsiden af enheden, hvilket gør det nemt at finde og løse problemer uden unødvendig tids- og energispild.

Nem installation og vedligeholdelse

Schneider Automatsikring iC60N har dobbelte terminalklemmer, der gør det muligt at tilslutte både kabler og sløjfeskinner separat. Dette gør monteringen, vedligeholdelsen og udskiftningen af automatsikringen hurtigere og mere bekvemt. Terminalerne er også IP20B-certificeret, hvilket giver dig ekstra beskyttelse mod kontakt med strømførende kabler under fastspænding.

Denne automatsikring opfylder både IEC/EN 60898-1 og IEC/EN 60947-2-standarderne og er ideel til brug i private hjem, kontorer og industrielle miljøer.

Vi tilbyder et bredt udvalg af automatsikringer og relaterede produkter. Tag et kig på vores automatsikring 2 polet kategori for at finde flere produkter, der passer til dine behov.

Datablad

Hent (PDF)

0
0
Kurv
Kurven er tom!Gå til shop
Calculate Shipping
Anvend servicekode

Dine oplysninger

Montage priser - Ca. priser

Komplet montage inkl. nedtagning af eksisterende fyr + alt El, VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 41.000 kroner

Komplet montage uden nedtagning af eksisterende fyr + alt El, VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 37.500 kroner

Komplet montage uden nedtagning af eksisterende fyr, uden EL + alt VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 27.500 kroner

Kun autoriseret montage dvs. intet rør, kabeltræk eller opstilling + EL (sikkerhedsafbryder, bimåler & ny tavle), VVS (Koldtvandstilslutning), INDKØRING: 10.000 kroner

Få et tilsendt et uforpligtende tilbud

Hvilken varmepumpe ønsker du at få monteret?

Hvilken montage type ønsker du tilbud på?

Få tilsendt et tilbud fra 3 montører

Ønsker du at få tilsendt et tilbud fra op til 3 montører, udfyld formularen længere nede i vinduet.

Ventilation pakkeløsning

Du kan nu udfylde tilbuds formularen så godt du kan. Du behøver ikke at udfylde alle felter. Vi kontakter dig hvis vi har behov for uddybende information omkring din bolig eller dine ønsker 😊. Afslut ved at trykke på “send formularen” knappen nederst på siden.

Step 1 ud af 5

Kontaktoplysninger:

Ventilation pakkeløsning

Du kan nu udfylde tilbuds formularen så godt du kan. Du behøver ikke at udfylde alle felter. Vi kontakter dig hvis vi har behov for uddybende information omkring din bolig eller dine ønsker 😊. 

Step 1 ud af 5

Kontaktoplysninger:

Information omkring din bolig

Hvor mange m2 er din bolig?

Hvordan er din bolig opvarmet?

Hvor godt er dit hus isoleret? (gulv, væg og loft)