Betalingsmuligheder
Brug for hjælp?

Kundeservice

Ring til os

Webordrer: 89 80 62 76 Ventillation: 89 80 62 75 Varmepumper: 89 80 34 77

Kontakt os pr. mail

Åbningstider

Mandag-Torsdag: 08:00-15:30

Fredag: 08:00-14:30

Orbis VIARIS UNI 1F/ 7,4kW/32A m/5 m ladekabel

EAN: 8426709117535 Vare nr: 7863991443 Kategorier: , Varemærke:

7.026,00kr. inkl. moms

Skaffevarer Forventet leveringstid: 5-10 hverdage

Vælg antal STK

Orbis VIARIS UNI 1F/ 7,4kW/32A m/5 m ladekabel

Produktbeskrivelse

Orbis VIARIS UNI (7,4 kW, 1-faset, 5 m Type 2 kabel) – Intelligent vægmonteret AC-lader med integreret laststyring, velegnet til bolig- og mindre erhvervsinstallationer.

Denne model understøtter opladning op til 7,4 kW via 1-faset tilslutning og leveres med fastmonteret 5 m Type 2-ladekabel. Laderen har touchknap til aktivering, RFID-læser og mulighed for fjernstyring via Wi-Fi og app. Understøtter OCPP 1.6 for integration i backend-systemer samt dynamisk effektregulering (load balancing).

Kabinettet er IP54/IK10-klassificeret og egnet til både inde- og udendørs installation. Orbis SPL‑beskyttelsessystem kan integreres ved installationer med flere ladere. Driftstemperaturen spænder fra -30 °C til +50 °C.

Oplev hurtig opladning med Orbis VIARIS UNI ladekabel! Dette 5 meter lange kabel med 7,4 kW effekt er robust og kompatibelt med de fleste elbiler. Ideelt til både hjemme- og erhvervsbrug – få din bil klar hurtigt!

Orbis VIARIS UNI 1F/ 7,4kW/32A m/5 m ladekabel er den ideelle løsning til hurtig og effektiv opladning af elbiler. Med en imponerende effekt på 7,4 kW og en strømstyrke på 32A, sikrer dette ladekabel hurtig opladning, hvilket gør det perfekt til både private og kommercielle brugere. Den 5 meter lange ledning giver dig fleksibilitet til at placere din bil i den mest bekvemme position under opladningen. Kablet er designet med fokus på holdbarhed og sikkerhed. Det er fremstillet af højkvalitets materialer, der modstår slid og vejrforhold, hvilket gør det ideelt til både indendørs og udendørs brug. Den robuste konstruktion sikrer langvarig ydeevne, så du kan stole på, at dit ladekabel vil fungere optimalt i mange år fremover. Orbis VIARIS UNI er kompatibel med de fleste elbiler på markedet, hvilket gør det til et alsidigt valg for enhver ejer af elektrisk køretøj. Uanset om du har en Tesla, Nissan Leaf eller en anden model, vil dette kabel opfylde dine behov for hurtig opladning. For at sikre optimal ydeevne anbefales det at opbevare kablet tørt og beskyttet mod direkte sollys når det ikke er i brug. Med sin kombination af funktionalitet, kvalitet og fleksibilitet er Orbis VIARIS UNI ladekablet et must-have for alle elbilsejere.

Tekniske specifikationer
Forsyningsspænding: 230 V AC
Tilslutning: 1-faset, 32 A
Maks. ladeeffekt: 7,4 kW
Stiktype og kabel: Type 2 fast kabel, 5 m
Fejlstrømsbeskyttelse: Indbygget RDC-DD (DC 6 mA), RCCB type A kræves
Kommunikation: Wi-Fi, Ethernet, RS485, valgfri 4G
Brugeridentifikation: RFID, NFC, app og PIN
Protokol: MQTT, OCPP 1.6, HTTP
Display: LED-statusindikator
Beskyttelse: IP54 / IK10
Dimensioner (H×B×D): 332 × 224 × 105 mm
Vægt: 5 kg
Kabelføring: 6–12 mm²
Driftstemperatur: -30 °C til +50 °C
Godkendelser: CE, RED, RoHS, EN 61851-1 / -21 / -22

Anbefalet tilbehør
VIARIS platform – Til styring og monitorering via app og netværk
Orbis SPL-beskyttelsessystem – Til balanceret opladning af flere enheder
Farveramme (hvid, rød, grå eller grøn) – Til visuel tilpasning

Dokumenter

0
0
Kurv
Kurven er tom!Gå til shop
Calculate Shipping
Anvend servicekode