Betalingsmuligheder
Brug for hjælp?

Kundeservice

Ring til os

Webordrer: 89 80 62 76 Ventillation: 89 80 62 75 Varmepumper: 89 80 34 77

Kontakt os pr. mail

Åbningstider

Mandag-Torsdag: 08:00-15:30

Fredag: 08:00-14:30

ARITECH EVERON BETJENINGSPANEL MED MIFARE, SORT

EAN: 5713192124120 Vare nr: 5401026068 Kategorier: , Varemærke:

2.470,00kr. inkl. moms

Skaffevarer Forventet leveringstid: 5-10 hverdage

Vælg antal STK

Everon betjeningspanel, LCD display, Mifare læser, sort, F&P kl.3 godkendt.

Produktbeskrivelse

ATS1125 har et moderne design med en ny brugergrænseflade, ikon baseret og læsbar tekst på et stort grafisk LCD-display med systemstatus, alarmer og adgangskontrolfunktioner.
Brugeren kan nemt navigere gennem programmering, betjeningsfunktioner og yderligere funktionstaster ved hjælp af navigationstasterne.

ATS1125 har en indbygget Mifare Desfire EV1/EV2/EV3 kortlæser.
I sikker tilstand krypteres kortdata fra kortet til tastaturet og fra tastaturet til Axon-kontrolpanelet.

ATS1125 kan bruges til til-/frakobling ved hjælp af PIN-koden, kortet eller en kombination af de to for højere sikkerhedsbehov.
Det fungerer med flere kortvisninger-løsninger, der er tilgængelige i Axon-produktfamilien.

  • Forenklet ikon baseret brugergrænseflade
  • Stort grafisk LCD-display
  • Mulighed for at tilføje et brugerdefineret logo til displayet
  • Brugerjusterbare LCD-, buzzer- og nøglelys
  • Indbygget Mifare Desfire EV1/EV2/EV3-læser
  • Understøtter Mifare Desfire eller Mifare 4 eller 7 byte CSN/UID
  • Brug Mifare secure kort i ATS145x-serien eller kunde specifikke secure kort (ekskl. ATS1458)
  • Aftagelige hængsler og låg
  • 3 programmerbare funktionstaster (F+Key)
  • EN50131 kl. 3 godkendt

Sort ARITECH EVERON betjeningspanel med MIFARE-understøttelse til professionel adgangskontrol. Ideelt til kompatible EVERON-installationer, hvor brugervenlig identifikation med MIFARE-kort eller brikker og et diskret, moderne udtryk er vigtigt.

ARITECH EVERON betjeningspanel med MIFARE i sort er et funktionelt valg til adgangskontrol, hvor enkel brugerbetjening og et diskret design skal gå hånd i hånd. Panelet er udviklet til ARITECH EVERON-løsninger og understøtter MIFARE-teknologi, så autoriserede brugere kan identificere sig med kompatible MIFARE-brikker eller kort i den relevante installation. Den sorte udførelse giver et neutralt og moderne udtryk, som passer godt ind i mange professionelle miljøer. Betjeningspanelet er derfor velegnet til eksempelvis kontorer, erhvervsejendomme, institutioner, fællesarealer og andre bygninger, hvor adgang skal administreres på en overskuelig måde. MIFARE er en udbredt teknologi inden for elektronisk adgangskontrol og kan bidrage til en praktisk løsning, hvor brugere får hurtig adgang uden behov for traditionelle nøgler. Ved at vælge et dedikeret panel til EVERON-systemet får du en komponent, der er målrettet systemets anvendelse. Det gør produktet særligt relevant ved etablering, udvidelse eller udskiftning af dele i en eksisterende adgangskontrolløsning. Den sorte farve gør det nemt at integrere panelet visuelt i områder, hvor installationsudstyret gerne må fremstå afdæmpet og professionelt. For korrekt funktion er det vigtigt at kontrollere kompatibiliteten med den konkrete ARITECH EVERON-installation, de anvendte MIFARE-identifikationsmedier samt den ønskede opsætning. Montering og konfiguration bør udføres i henhold til gældende installationskrav og systemets dokumentation. Rengør ved behov forsigtigt med en blød, tør eller let fugtig klud, og undgå aggressive rengøringsmidler. ARITECH EVERON betjeningspanel med MIFARE, sort, er et oplagt valg, når du ønsker en professionel adgangsløsning med MIFARE-understøttelse og en stilren, sort finish.

LCD-display Ja
Touch-panel Nej
Monteringsmetode Påbygning
Farve Sort
Antal linier 4
Bredde 155mm
Dybde 25mm
Egnet til brandalarm Nej
Egnet til indbrudsalarm Ja
Højde 97mm
Med indbygget kortlæser Ja
Med LED-visning Ja
Med radiomodtager Nej
Type af kortlæser MIFARE (13.56 MHz)

Dokumenter

0
0
Kurv
Kurven er tom!Gå til shop
Calculate Shipping
Anvend servicekode

Dine oplysninger

Montage priser - Ca. priser

Komplet montage inkl. nedtagning af eksisterende fyr + alt El, VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 41.000 kroner

Komplet montage uden nedtagning af eksisterende fyr + alt El, VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 37.500 kroner

Komplet montage uden nedtagning af eksisterende fyr, uden EL + alt VVS, OPSTILLING, INDKØRING: 27.500 kroner

Kun autoriseret montage dvs. intet rør, kabeltræk eller opstilling + EL (sikkerhedsafbryder, bimåler & ny tavle), VVS (Koldtvandstilslutning), INDKØRING: 10.000 kroner

Få et tilsendt et uforpligtende tilbud

Hvilken varmepumpe ønsker du at få monteret?

Montage type?

Trin 1 ud af 2

Hvor mange m2 er din bolig?

Indtast samlet m2 (Kun tal) ellers virker kW beregneren ikke, som vi bruger til finde varmepumpen der passer til dit hus.

Montage

Hvis du vælger komplet montage, så modtager du et separat tilbud fra vores samarbejdspartner.

Ventilation pakkeløsning

Du kan nu udfylde tilbuds formularen så godt du kan. Du behøver ikke at udfylde alle felter. Vi kontakter dig hvis vi har behov for uddybende information omkring din bolig eller dine ønsker 😊. Afslut ved at trykke på “send formularen” knappen nederst på siden.

Step 1 ud af 5

Kontaktoplysninger:

Ventilation pakkeløsning

Du kan nu udfylde tilbuds formularen så godt du kan. Du behøver ikke at udfylde alle felter. Vi kontakter dig hvis vi har behov for uddybende information omkring din bolig eller dine ønsker 😊. 

Step 1 ud af 5

Kontaktoplysninger:

Information omkring din bolig

Hvor mange m2 er din bolig?

Hvordan er din bolig opvarmet?

Hvor godt er dit hus isoleret? (gulv, væg og loft)