FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″

EAN: 5705157294580 Vare nr: 5401013054 Kategori: Varemærke:

1.585,00 kr.Alle priser er inkl. moms

Skaffevare

Vælg antal STK

AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″

Produktbeskrivelse

Denne automatiske slangeopruller er designet til at håndtere luft under et maksimalt tryk på 20 bar. Den er ideel til værksteder og garager, hvor der er behov for nem adgang til luftslange.

  • Dimension: 3/8″
  • Længde: 20 meter
  • Materiale: Plast
  • Maksimalt tryk: 20 bar
  • Udgang: 3/8″ u.g.
  • Vægt: 8 kg
  • Medie: Luft

Opdag hvordan FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″ transformerer din arbejdsplads med sin automatiske oprulningsfunktion og robuste design. Ideel til diverse anvendelser takket være dens høje trykkapacitet og fleksible monteringsmuligheder. Enkel installation og minimal vedligeholdelse gør dette til et must-have værktøj for enhver professionel.

Oplev den ultimative bekvemmelighed og effektivitet med FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER 20 BAR 3/8″. Dette avancerede værktøj er designet til at revolutionere din arbejdsdag, uanset om du er i industrien, landbruget eller håndterer projekter derhjemme. Med en robust konstruktion og fremstillet af højkvalitetsmaterialer sikrer denne slangeopruller langvarig holdbarhed og pålidelighed under alle arbejdsforhold. Denne slangeopruller kan prale af en imponerende kapacitet på op til 20 bar tryk, hvilket gør den ideel til en bred vifte af anvendelser, fra luftdrevne værktøjer til vandingsopgaver. Den 3/8″ slangediameter sikrer optimal flowrate, mens det automatiske oprulningssystem sparer dig for tid og besvær ved manuelt at skulle rulle slangen op. FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER er nem at installere og bruge. Den kommer med et praktisk monteringssæt, så du hurtigt kan få den op at køre. Dens fleksible design betyder, at den kan monteres både horisontalt og vertikalt, hvilket giver maksimal fleksibilitet i ethvert arbejdsområde. Vedligeholdelsen er minimal; et simpelt aftørring med en fugtig klud holder din slangeopruller ser ny ud. Dens kompakte størrelse og lette vægt gør den nem at flytte rundt efter behov, samtidig med at dens kraftige ydeevne bevares. Investeringen i FLOWCONCEPT AUT. SLANGEOPRULLER betyder ikke kun øget effektivitet i dit arbejde men også en forbedring af dit arbejdsmiljø ved at holde området ryddeligt og sikkert uden løse slanger på gulvet. Gør dit valg i dag for en mere organiseret og produktiv arbejdsplads.

Material Andet
Transportabel Nej
For indvendig slangediameter 9.53 mm
Maksimal slangelængde 20 m
Mekanisme til oprulning Fjederbelastet
Gevindtilslutning indløb 1 Indvendigt rørgevind cylindrisk (BSPP)
Med slange Ja
Fødevarekontaktmateriale Nej
REACH – indeholder produktet stoffer fra kandidatlisten? Nej

Link til leverandør

Hent (PDF)

0
0
Kurv
Kurven er tom!Gå til shop
Calculate Shipping
Anvend servicekode

Få et tilsendt et uforpligtende tilbud

Ønsker du at få tilsendt et tilbud fra op til 3 montører, udfyld formularen herunder.

Hvilken varmepumpe ønsker du at få monteret?

Få tilsendt et tilbud fra 3 montører

Ønsker du at få tilsendt et tilbud fra op til 3 montører, udfyld formularen længere nede i vinduet.